Karşılıklı oturuyoruz. O gözlerini dikmiş bana bakıyor, ben sıklıkla ondayım. Gözüm ona kayıyor sürekli. Elim kahveye giderken ona kayıyor. Saçlarım ona doğru uçuyor. Rüzgarlı biraz. Ağustos rüzgarı. Kıştan beter değil, yine de soğuk. Yazın ortasında sert bir rüzgar esmesi, omuzlarım tutuluyor, beynim tutuluyor. Yazın ortasındayız yahu! Beklemiyorum ki seni. Yamuluyorum belki biraz. O çok dik, dimdik duruyor hala.
Birkaç gündür birileri aynı senfoniyi açıyor benzer saatlerde. Ben bir haftadır balkondan aşağı sarkıyorum, bir şeyler duyabileyim diye. Duymadan önce bırakmıştım kendimi demirin dibine. Duydum, hala kaldıramıyorum yığılmışlığımı oradan. O hala oturuyor orada, dimdik.
Bardağımı sürüyorum zeminde uzunca bir süre. Alt komşuya el sallıyorum. Buradayım diyorum. Demirlere vuruyorum tırnaklarımı hafif hafif. Yağmur damlaları o gün nasıl ses çıkartmıştı onu bulmaya çalışıyorum. Bulsam kahrolacağım. Ama denemekten vazgeçmiyorum hiç. O uyuyor.
Şükrediyorum. Ağzımdan bu gülümseme ne zaman çıksa gözlerim doluyor. Dışarıya küfür içime şükranlarım oluyor hep bu yüzden. O duymadan, fısıldayarak söylüyorum hep. Ama içim rahat, öteki duyuyor.
Karşı balkondan biri bağırıyor. Geceleri balkonda seni dans ederken görmekten bıktım artık, diyor. Ben dengemi sağlamaya çalışıyorum, o beni betonlara sürüyor.
Baktıkça doluyorum. Doldukça gözümü kırpmıyorum. O başını eğiyor.
Benden de güzel omuzları var gölgenin. Ama gözleri yok. Bazı geceler kim kimi harcıyor hiç seçemiyorum.
Pes, içimdeki sessizliğin gürültüye dönüşüne.

Metafor Fanzin

Yarım,nerdesin ? Şimdi çık gel desem Kaç günde gelirsin ? Hangi kollardasın ve hangi

Devamını Oku »
Metafor Fanzin

Sevgili Gökyüzü, Havalar güzel bu aralar. Yokluğunun yanı sıra, güneşli günler bekliyormuş bizi. Yine

Devamını Oku »

X