Merhaba Baby Blue.

Kim İngitere’ye gitmeden hemen önce ‘’Bana mektup yaz, uçakta okuyacağım!’’ diye bastırır ki? Tabii ki sen. Politik güçler tarafından istendiği – buradaki politik güç tamamen sensin –için yazıyorum bu satıları.

Deli kız, ülke değiştirirken bile rahat durmuyorsun. İçin rahat edecekse biz iyi olacağız. Yani oluruz muhtemelen. Sürekli arama, her aradığında döneceğime söz veremem çünkü. Ama birazcık özleyeceğim. Fakültede peşimden ‘’Son kaşık, son kaşııık!’’ diye yoğurtla koşuşturmanı daha çok, ama konumuz bu değil.

Sana senin de unuttuğun bir anımızı hatırlatmak istiyorum bu mektupta. Aklıma her geldiğinde gülüyorum, uçakta sen de bu anımızı aklına getir ve ağlama.

Üniversitenin ilk yılı, hatta okulun ilk günü. Sınıf grubunda Komodo ejderi konusu dönüyor.

Bilirsin; Dinozorlara, balinalara ve ejderhalara bayılırım. Gidip görelim diye tutturuyorum. Hep birlikte atların olduğu yere, ahırlara bakıyoruz ama Komodo ejderi yok. Şaka yapmışlar, nasıl hayal kırıklığına uğramıştık. Sonraki maceramız da göle inmek olmuştu. Kaybolup bir açıklık bulmuştuk.

Yemyeşil çimenler, kaplumbağalar, renkli çiçekler olan yuvarlak bir alan. Hatırladın değil mi?

Sık sık gitmeye başladık o yere. Sonra okul yönetimi ağaçları kesti, tüm alanlar görünür kılındı.

Bir gün size ev yapımı limonlu toplar yapmıştım oraya gidip yiyelim demiştik. Tam ağaçların orada bir haber aldın en yakın arkadaşından. Seni çok çok üzen bir haber. Sonra 5 köpek etrafımızı sardı. Üstümüze koşmaya başladılar, ormanın ortasında çığlık çığlığa koşup asfalta çıktım. Sen şokla köpeklerin arasında kaldın. Okuldan birileri bağırıp köpekleri durdurdu hızla yanıma geldin.

Önce ağladın, sonra deli gibi güldük.

Melisa bizi asfalta oturmuş, senin elin yüzün çamur içinde, beni beti benzi atmış bir şekilde buldu.

Asla yemeyi de kesmiyoruz ama.

Her zaman bu olaydaki gibi gül. Önce deli gibi ağla, sonra hep gül.

Mutlaka dokuz üç çeyrek peronunda fotoğraf çekil, bol bol gez, yaz aşkı yap. Bu konuda italyanların fena olmadığını duymuştum. Slytherin kapşonlusu istiyorum bu arada. İnternette yaptığımız testlerde Hufflepuff çıkmam veya Griffindor olmam hiç önemli değil.

Draco Malfoy’culuk kazacak.

İyi tatiller bebeğim!

Dönem başlayınca görüşürüz!

Muzaffer amcamın da dediği gibi, Sena ama fena olan

Metafor Fanzin

Yarım,nerdesin ? Şimdi çık gel desem Kaç günde gelirsin ? Hangi kollardasın ve hangi

Devamını Oku »
Metafor Fanzin

Sevgili Gökyüzü, Havalar güzel bu aralar. Yokluğunun yanı sıra, güneşli günler bekliyormuş bizi. Yine

Devamını Oku »

X